Məhərrəm Şəfiyev, Bərdə-Çörək Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (ASC) İdarə Heyətinin sədri olaraq, təşkilatın inkişafında və regional iqtisadiyyatın güclənməsində mühüm rol oynayan şəxsdir. Onun rəhbərliyi altında Bərdə-Çörək ASC, yalnız regionda deyil, ölkə üzrə keyfiyyətli çörək və un məhsullarının istehsalı ilə tanınan etibarlı və peşəkar bir müəssisə olaraq fəaliyyətini genişləndirmişdir. Məhərrəm Şəfiyevin göstərdiyi səmərəli idarəetmə yanaşması və işə olan dərin bağlılığı, şirkətin uğurlarını artırmış və ona ciddi bir nüfuz qazandırmışdır.
Məhərrəm Şəfiyev, rəhbərliyi altında Bərdə-Çörək ASC-ni müasir istehsal texnologiyaları ilə təchiz edərək, məhsul keyfiyyətini artırmış və istehsal prosesini daha səmərəli hala gətirmişdir. O, mütəmadi olaraq yeni texnologiyaların tətbiqini dəstəkləyir və məhsul çeşidlərini artırmağa çalışır. Bu yanaşma, həm regional bazarda, həm də ölkə daxilində Bərdə-Çörək ASC-nin etibarlı bir marka olaraq tanınmasına səbəb olmuşdur.
Şəfiyev həmçinin müəssisədə işçi heyətinin peşəkar inkişafına böyük diqqət yetirir. İşçilərin müasir təhsil və bacarıq artırma proqramlarına cəlb olunması, onların işdə daha effektiv və məhsuldar olmalarına şərait yaratmışdır. Bu, müəssisənin ümumi məhsuldarlığını və bazar uğurlarını artıran mühüm amil olmuşdur.
Məhərrəm Şəfiyev yalnız biznesin inkişafına deyil, həm də sosial məsuliyyətə böyük əhəmiyyət verir. Bərdə-Çörək ASC, rəhbərinin təşəbbüsü ilə müxtəlif sosial layihələrdə fəal iştirak edir. Şirkət, xüsusən yerli icmaların dəstəklənməsi, işsizliyin azalması və sosial rifahın yüksəldilməsi məqsədilə bir sıra təşəbbüslər həyata keçirir. Bu, həmçinin əhalinin iş təminatına və regionun sosial-iqtisadi inkişafına əhəmiyyətli təsir göstərir.
Bundan başqa, Məhərrəm Şəfiyev, şəhid ailələri və qazilərə dəstək olmağı vacib hesab edir. Şirkət, bu ailələrə müxtəlif yardımlar edir, həmçinin məktəblərə və sosial müəssisələrə yardım edərək cəmiyyətin rifahının yaxşılaşdırılmasına töhfə verir. Bu cür sosial təşəbbüslər, Bərdə-Çörək ASC-nin cəmiyyətdəki mövqeyini gücləndirir və təşkilatın yalnız iqtisadi deyil, həm də sosial inkişafda böyük rol oynadığını göstərir.
Məhərrəm Şəfiyev, həmçinin Bərdə-Çörək ASC-nin regional iqtisadiyyatın inkişafına verdiyi töhfə ilə tanınır. O, yerli istehsalın dəstəklənməsi və yeni iş yerlərinin yaradılması məqsədilə bir sıra layihələr həyata keçirir. Şirkət, yalnız çörək və un məhsullarının istehsalı ilə kifayətlənmir, həmçinin yerli iqtisadiyyatın digər sahələrinə də töhfə verərək, ətrafda olan kiçik və orta müəssisələrlə sıx əməkdaşlıq edir. Bu yanaşma, Bərdə regionunun iqtisadi inkişafına ciddi təsir göstərir.
Məhərrəm Şəfiyev, Bərdə-Çörək ASC-nin rəhbəri olaraq, yalnız iqtisadiyyatın gücləndirilməsi ilə kifayətlənməyib, həm də sosial məsuliyyətini yerinə yetirərək cəmiyyətə mühüm dəstək göstərmişdir. Onun rəhbərliyi altında müəssisə, həm biznes, həm də sosial sahədə irəliləyişlər əldə etmiş və regional inkişafda mühüm rol oynamışdır. Şəfiyevin işə olan sədaqəti və rəhbərlik bacarığı, onu həm müəssisənin, həm də cəmiyyətin inkişafına böyük töhfələr verən əvəzolunmaz bir liderə çevirmişdir.