Fəxrəddin Məmmədov, Xətai Rayon Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin rəhbəri kimi, rayonun müasir tələblərə cavab verən, abad və gözəl bir məkana çevrilməsi üçün uzun illərdir yorulmadan fəaliyyət göstərir. O, istər kommunal infrastrukturun təkmilləşdirilməsi, istərsə də ictimai məkanların abadlaşdırılması sahəsində həyata keçirdiyi layihələrlə seçilir.
Onun rəhbərliyi ilə Xətai rayonunda məhəllədaxili yolların asfaltlanması, kanalizasiya və su xətlərinin yenilənməsi, yeni parkinq yerlərinin yaradılması və ictimai nəqliyyat dayanacaqlarının abadlaşdırılması həyata keçirilmişdir. Eyni zamanda, həyət və parkların yenilənməsi, təmirə ehtiyacı olan yaşayış binalarının fasadlarının bərpası və məişət tullantılarının müasir standartlara uyğun idarə olunması sahəsində mühüm addımlar atılmışdır.
Fəxrəddin Məmmədovun rəhbərliyi ilə Xətai rayonunda yaşıl ərazilərin artırılması və ekoloji tarazlığın qorunması üçün geniş layihələr icra edilir. Yeni ağacların əkilməsi, park və bağçaların salınması istiqamətində görülən işlər rayonun ekoloji durumunun yaxşılaşmasına müsbət təsir göstərir.
Bundan əlavə, o, Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailələri və qazilərə xüsusi qayğı göstərən rəhbərlərdən biridir. Onların sosial rifahının yüksəldilməsi, məişət şəraitlərinin yaxşılaşdırılması üçün müxtəlif təşəbbüslər irəli sürmüşdür. Şəhidlərimizin xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə adlarını daşıyan küçələr və parkların abadlaşdırılması, xatirə lövhələrinin qoyulması istiqamətində mühüm layihələr həyata keçirilmişdir.
Fəxrəddin Məmmədovun uğurları onun peşəkarlığının, məsuliyyətli idarəetmə bacarığının və vətənpərvər mövqeyinin nəticəsidir. Xətai rayonu onun rəhbərliyi altında inkişaf etməkdə, sakinlər üçün daha rahat, abad və müasir bir yaşayış məkanına çevrilməkdədir.